Jdi na obsah Jdi na menu
 


Minecraft mobové

 

Pasivní mobové

 

Bat (Netopír)

Netopír je pasivní mob takže na váš neutočí, lze ho nalézt v jeskyních. Je to neužitečný mob,nepadá z něho žádný drop.(Fotka netopíra ve fotoalbumu).

 

Chicken (Slepice)

Slepice je pasivní mob, lze jí nalézt na travnatém uzemí. Je to užitečný mob, dropuje 0-2 feather (peříček) a také 0-1 Raw chicken (sirové kuřecí), vajíčka (eggs) nelze určit množství může jich dropnout kolik chce. Tento mob se dá také rozmnožovat pomocí semínek (Seeds). (Fotka Slepice ve fotoalbumu).

 

Cow (Kráva)

Kráva je pasivní mob, lze ho nalézt na travnatém uzemí. Je to velmi užitečný mob, dropuje 0-2 Leather (kůže) dále 1-3 Raw beef (sirové hovězí) po zabití, Také s ní mužete dostat mléko pomoci bucket (kyblíku) pro naplnění mléka do kyblíku klikněte na krávu pravým tlačítkem na myši neboli RMB. Krávu můžete rozmnožovat wheats (pšenice). (Fotka krávy ve fotoalbumu).

 

Mooshroom cow (Houbová kráva)

Tato kráva je pasivní mob, lze ho nalézt v Mushroom biome. Je to velmi užitečný mob, dropuje 1-5 Red mushrooms (červené houby) po ostřihaní, 0-2 leather (kůže) po zabití, 1-3 raw beef (sirové hovězí) také po zabití, a dále si mužete vzít s této krávy Mushroom soup (houbovou polévku) a Milk (mléko). Tyto dvě věci získat takhle na polévku wood bowl (misku) a kliknout na krávu pravým tlačítkem na myši a mléko tak stejně akorát s bucket (kyblíkem). (Fotka krávy ve fotoalbumu).

 

Pig (Prase)

Prase je pasivní mob, lze ho nalézt na travnatém uzemí. Je to méně užitečný mob, dropuje 1-3 raw porkchop (sirové vepřové) po zabití. Prase můžete rozmnožovat pomocí Carrots (mrkve). (Fotka prasete ve fotoalbumu)

 

Sheep (Ovce)

Ovce je pasivní mob, lze ho nalézt na travnatém uzemí. Je to užitečný mob, dropuje 1-3 wool (vlny) po zastřižení také 0-1 wool (vlny) po zabití. Ovci mužete obarvit barvívem a mužete z ní sestřihavat různo barevné vlny. Ovce se dá také rozmnožovat pomocí wheats (pšenice). (Fotku ovce ve fotoalbumu).

 

Squid (Chobotnice)

Chobotnice je pasivní mob, lze ho nalézt ve vodě. Je to méně užitečný mob, dropuje 1-3 ink sac (inkoustového vaku) po zabití. (Fotka chobotnice ve fotoalbumu).

 

Villager (Vesničan)

Vesničan je pasivní mob, lze ho nalézt v NPC villager (vesnici). Je to celkem užitečný mob, nedropuje nic. Mužete s něma obchodovat místo pěnez emerald (emeraldy). (Fotka vesničana ve fotoalbumu).

 

Neutralní mobové

 

Enderman (Neznámy překlad)

Enderman je neutralní mob, lze o nalézt ve overworldu (ve světě) nebo také ve velkém množství v Endworldu (Konci). Je to méně užitečný mob, dropuje 0-1 Enderpearl (Enderperl). Ale pozor když se na něho podíváte způsobíte to že na vás bude agressivní. (Fotka endermena ve fotoalbumu).

 

Zombie pigman (Prasečí zombie)

Zombie pigman je neutralní mob, lze ho nalézt v Netheru (pekle). Je to méně užitečný mob, dropuje 0-1 rotten flash (zkažené maso), 0-1 gold nuggets (zlaté nuggety) a vzácné dropy což je 0-1 gold ingot (zlaté cihli), 0-1 gold sword (zlatý meč) a 0-1 jakéhokoliv železného brnění. (Fotka pigmena ve fotoalbumu).

 

Zkrotitelní mobové

 
Wolf (Vlk)                                                                                                                                
 
Vlk je neutralní i zkrotitelný mob, lze ho nalézt ve Winter biome (sněžném biomu). Je to mob užítečný na zkrocení a po zkrocení na obranu, může také sloužit jako váš mazlíček. Vlka mužete ochočit pomoci kosti a po ochočení mužete mu dát libovolnou barvu obojku. Po
zkrocení vás bude chránit a pronasledovat abyste zamezili pronásledovaní tak ho musíte nechat posadit posadit se muže po použití zeměření na vlka a kliknutí pravým tlačitkem na
myši. Vlk se muže rozmnožovat raw porkchop (sirovym vepřovím) po rozmnožení štěnata budou také ochočena. (Fotka vlka ve fotoalbumu).
 
 
 
Ocelot (Jaguár)
 
Ocelot je neutralní i zkrotitelný mob, lze ho nalézt v Jungle biome (Junglovém biomu). Je to mob užitečný na zkrocení a po zkrocení na obranu proti creeperům, může sloužit jako váš mazliček. Ocelota mužete ochočit pomoci raw fish (sirová ryba) a ocelot po ochočení  dostane jinačí skin jako normalní kočka ale jsou tam tři druhy koček(kocouru). Oceloti se rozmnožují raw fish (sirovou rybou), a po rozmnožení budou kot´ata také ochočena. (Fotka ocelota,kočky ve fotoalbumu)
 

 

Agressivní mobové

 

Blaze (Ohnivák)

Ohnívak je agressivní mob, lze ho nalézt v Netheru (pekle) Nether fortress (Pekelném chrámu). Je to méně užítečný mob, dropuje 0-1 blaze rod (žhavých tyčí). Je odolný vůči ohní a lavě a také líta a vyprskuje fireballs (ohníve koule). (Fotka ohníváka ve fotoalbumu).

 

Cave spider (Jeskynní pavouk)

Cave spider je agressivní mob, lze ho nelze ho nálezt ale mužete ho potkat v opuštěných dolech a u spawneru. Je to méně užitečný mob, dropuje 0-2 strings (pavučin) po zabití dále také 0-1 spider eye (pavoučí oko) po zabití hráčem. Tento druh pavouka má také specialní efekt a to je otravení, muže vás otravit kousnutím. Jak poznáte že jste otravení ? Lehce máte kolem sebe zelene bubliny nebo táke zelený HP bar a začne vám to hit za hitem.

 

Creeper (Liána)

Creeper je agressivní mob, lze ho nalézt všude kde je tma nebo jak je noc. Je to celkem neužitečný mob, dropuje 0-2 gun powder (střelný prach) po zabití , jako speciání věc music disc (hudební disc) po zabítí creepera skeletonem. Tento druh moba má ve zvyku vybuchovat při přibližení hráče. Jako zvláštní efekt creeper má tzv. Charget (nabitý) tento efekt získa pomocí toho že do něho uhodí blesk, jak je creeper nabitý tak má 23,5x větší sílu výbuchu. Pozor po vybouchnutí, creeper nic nedropne! (Fotka creepera ve fotoalbumu).

 

Ghast (Duch)

Ghast je agressivní mob, lze ho nalézt v netheru (pekle). Je to méně užitečný mob, dropuje 0-2 gun powderu (střelný prach) po zabití také 0-1 ghast tears (slzy duchů) po zabití. Ghast je letecký mob takže líta jeho útok je fireball (ohnívá koule) střily z dálky 30 i více kostiček, tohoto moba lze zabít nejlépe lukem. Je snadno k povšimnutí, taky má ochranu proti ohni. (Fotka ghasta ve fotoalbumu).

 

Magma cube (Kostky magmy)

Magma cube je agressivní mob, lze ho nalézt v netheru (pekle). Je to méně užitečný mob, dropuje 0-1 magma cream (magma crém) po zabití tiny magma cube. Tento druh zvlaštní druh slime (slizu) má tři druhy tiny,small a Big. Každa velikost má svůj hit. Magma cube je odolný vůči lavě. (Fotka magma cube ve fotoalbumu).

 

Silverfish (Rybenka)

Silverfish je agressivní mob, lze ho nalézt ve strongholdu u end portalu kde má svůj vlastní spawner nebo také v vyjmečně v kameni. Je to nejméně užitečný mob, nedropuje nic. zvláštní efekt je líhnutí z kamene po úderu jednoho pěstí. (Fotka silverfish ve fotoalbumu).

 

Skeleton (Kostlivec)

Skeleton je agressivní mob, lze ho nalézt všude kde není světlo a nebo také v noci ale také u jeho spawneru. Je to celkem užitečný mob, dropuje 0-2 arrow (šipu), 0-2 bone (kosti) a jako vzácné dropy 0-1 bow (luk), 0-1 random armor (jakehokoliv brnění), také muže dropnout i enchantováný bow (luk). Jako jeho specialní efekt je použití věcí př. sword (meč), armor (brnění) nebo také pumpkin (dýně) ale tu si muže dát i na hlavu. (Fotka skeletona ve fotoalbumu).

 

Slime (Sliz)

Slime je agressivní mob, lze ho nalézt v bažině nebo v jeskyních. Tento mob je méně užitečný, dropuje 0-2 slimeballs (slizových kuliček). Tento mob má tři velikosti tiny,small a big každý s těch velikostí má svůj hit. (Fotka slime ve fotoalbumu).

 

Spider (Pavouk)

Spider je agressivní mob ale pouze v noci ve dne je neutralní,lze ho nalézt v jeskynich, u svého spawneru nebo také všude kde je tma. Je to celkem užitečný mob, dropuje 0-2 strings (pavučin), 0-1 spider eye (pavouči oko) po zabití hráčem. Jako specialní efekt má lezení po zdech (pozor také i cave spider!). (Fotka spider ve fotoalbumu).

 

Witch (Čarodej)

Witch je agressivní mob, lze ho nalézt ve své chatě v bažině. Je to nejvíce užitečný mob, dropuje 0-6 glass bottle (skleněné láhve), 0-6 glowstone dust (svítíciho prachu), 0-6 gun powder (střelného prachu), 0-6 redstone (rudytový kámen), 0-6 spider eye (pavouči oko), 0-6 stick (tyčky) a 0-6 sugar (cukr) také má i vzácné dropy 0-1 potion of healing (lektvar života) pak 0-1 potion of fire resistance (lektvar obrany proti ohni), 0-1 potion of swiftness (lektvar rychlosti). Je to velmi težce zabitelný mob, jako útok použiva negativní lektvary (př. potion of poison (lektvar jedu). Na sebe použivá pozitivní lektvary (př. potion of healing (lektvar života). (Fotka witch ve fotoalbumu).

 

Wither skeleton (Vysušený kostlivec)

Wither skeleton je agressivní mob, lze ho nalézt v netheru (pekle) netherfortress. Je to celkem užitečný mob, dropuje 0-1 coal (uhlí), 0-2 bone (kost) a také vzácné dropy a to jsou 0-1 stone sword (kamenný meč) a 0-1 wither head (vysušená hlava). Tento kostlivec má v ruce meč místo luku. Jako specialní efekt má wither efekt tento efekt získate vy po útoku wither skeletona, efekt vám vytvoří černý HP bar a začné vám dávat hity. (Fotka wither skeletona ve fotoalbumu).

 

Zombie (Zombie)

Zombie je agressivní mob, lze ho nalézt všude kde není světlo nebo u svého spawneru. Je to hodně užitečný mob, dropuje 0-2 rotten flesh (zkažené maso), 0-1 carrot (mrkve), 0-1 iron ingot (železné cihly) a 0-1 potatoe (brambora) jako vzácné dropy jsou 0-1 iron spade (železná lopata), 0-1 iron sword (železný meč) a 0-1 random armor (jakéhokoliv brnění). Zombie muže nakazit vesníčany po hitu vesničan jde vylečit těmito věcmi hození po něm splash potion of weakness (hazecí lektvar pomalostí) a golden apple (zlaté jablko). Jako specialní efekt má zvednutí věcí ze země. (Fotky Zombie a zombie villager ve fotoalbumu).

 

Užíteční mobové

 

Snow golem (Sněhulák)

Snow golem je užitečný mob, nelze ho nalézt musíte si ho vytvořit z 2x Snow blocks (Sněhových kostek), 1x Pumpkin (dýně). Jak ho vytvořit najdete na straně crafting. Je to méně užitečný mob, dropuje 0-15 snowballs (sněhových koulí). Tento mob je užitečný k tomu že vás chraní před agressivními moby. (Fotka Snow golema ve fotoalbumu).

Iron golem (Železný golem)

 

Iron golem je užitečný mob, nelze ho nalézt musíte si ho vytvořit z 4x Iron blocks (železných kostek), 1x pumpkin (dýně). Jak ho vytvořit najdete na straně crafting. Je to méně užitečný mob, dropuje 3-5 iron ingot (železných cihel) a 0-2 Rose (růží). Tento mob je užitečný k tomu že chraní villager a vesnici před agressivními moby a hlavně před zombiemy. (Fotka iron golema ve fotoalbumu).

Bossové

 

Enderdragon (enderdrak)

Enderdragon je boss, lze ho nalézt v end worldu je pouze jeden. Je to celkem užitečný mob, dropuje 30-100 levelů, 0-1 enderdragon egg (enderdragon vajíčko) a cestu zpět. Tento boss je težky na poražení má 50x srdíček. (Fotka enderdragona ve fotoalbumu).

 

Wither boss (Vysušený boss)

Wither boss patří mezi bosse, nelze ho nalézt musíte si ho vytvořit z 4x soulsand (pískuduší), 3x wither head (vysušených hlav). Je to skoro vůbec neužitečný mob, dropuje 0-1 wither star (vysušená hvězda).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

r

r, 19. 10. 2013 10:18

dfafesfysifesfjsjfdsfdlkfnmjsnfjdsnfjcdsmjfnxflsůy puča piča piča!!!!

poraďte

ananas j, 5. 10. 2013 16:10

docela dobrý jenom jak si přidat neobvyklé moby?